Wrocław

WROCŁAW, który pokochasz

Wrocław to magiczne miejsce. Nie byłeś? Koniecznie się tam wybierz!

Wrocław zauroczył mnie kilka lat temu i zrobił wtedy świetne wrażenie. Magia kamienic i otaczającej je architektury. Genialne pomysły na wkomponowanie nowo powstałych budynków w charakterystykę istniejącej zabudowę. Niesamowity nastrój podczas wieczornych wyjść na miasto. Wydaje się być idealnym miejscem do mieszkania, pracy i życia studenckiego.

MIASTO WROCŁAW

To była jedna z tych sympatyczniejszych wizyt jakie można sobie wyobrazić jadąc do miasta. Fakt, niecałe 4 godziny w pociągu robią swoje, ale wtedy jest też czas na inne pożyteczne aktywności. Książka, muzyka w słuchawkach, jakiś film na laptopie czy rozmowa z współtowarzyszem podróży. Do wyboru, do koloru. Z każdego miasta zawsze starałem się przywozić wiele wspomnień uwiecznionych na zdjęciach. Pamiętając oczywiście żeby nie spędzić całego wyjazdu z nosem w obiektywie.

WROCŁAW | ARCHITEKTURA

Pod tym względem Wrocław jest po prostu niesamowity. Starówka i jej każda uliczka to miejsce pełne sekretów i ciepłego klimatu, zwłaszcza w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Co rusz widać malownicze kamienice, mieniące się kolorami. Niezwykle udane połączenie nowej zabudowy z już istniejącą, powoduje, że nie czuć momentu, w którym przechodzimy obok biurowca, hotelu czy choćby Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Jeżeli sprytniejszy turysta jest na to wyczulony to przejścia te, z zabudowy starej w nową, są bardzo płynne i odbywają się w dobrze przemyślanym kierunku. Dzięki temu ma się wrażenie, że stare miasto nigdy się nie kończy.

HALA TARGOWA

Takie miejsca to prawdziwy skarb dla miasta, które dba o budynek i jego wygląd. Miasto dostaje w zamian magiczne miejsce, które przypomina mi Great Market Hall w Budapeszcie. Stoiska pełne świeżych i soczystych owoców, mięsa,wędlin, serów i innych smakołyków oraz różnego rodzaju świecidełka. To wszystko i wiele innych znajdziecie właśnie tam. Hala Targowa we Wrocławiu ma niewątpliwie swój urok. Jednak trzeba dodać, że poddasze uderza swoim surowym wyglądem. Żelbet robi swoje.

KRASNALE

Jednym słowem bajkowa magia. Kiedy byłem ostatni raz we Wrocławiu nie miałem zbyt wiele czasu zwrócić uwagę na takie smaczki. Tym razem było inaczej. Dosłownie potykałem się co rusz o krasnala lub wpadałem na inne wspaniałe dzieło małej architektury. To jest jeden z elementów, który niepodważalnie wpływa na to, że Wrocław to jedno z najładniejszych miast jakie dane było mi odwiedzić. Małe, a cieszy. Spróbuj znaleźć je wszystkie!

SPIŻSZYNKARNIA

Dwa miejsca, które chciałem odwiedzić, a które serdecznie polecam innym. Amator piwa znów się we mnie obudził. Pan Czajnikowy jakiś czas temu opowiadał o piwie stworzonym na bazie herbaty. Jeden z panów z browaru Beer Bros, który występował w tym filmiku wspomniał, że właśnie w Szynkarni można takie piwo dostać. Musiałem tam iść! Jeżeli chodzi o Spiż, to chciałem tam wrócić po raz kolejny. Piwo karmelowe niepasteryzowane własnej produkcji, to wspaniały ciemny trunek. To właśnie dla tego karmelowego piwa warto udać się do Spiżu. Oba lokale mają swój niepowtarzalny urok i klimat. Zarówno Szynkrania jak i Spiż oferują o wiele więcej niż bardzo dobre piwa. W obu miejscach możemy dostać wiele różnych przekąsek. Spiż przy pierwszym piwku raczy nas smalcem własnej roboty, bardzo miło z ich strony. Menu Spiżu do pobrania. Szynkarnia za to oferuje… mnóstwo wyrobów mięsnych własnej produkcji oraz przetwory różnego rodzaju. Deski z serem lub wędliną do degustacji to fantastyczna sprawa. Zarówno dla oka, jaki i dla podniebienia. Wspominałem, że oba miejsca mają swój unikalny wygląd i urok? Delikatnie na zachętę, popatrzcie.