Sao Restaurant, source: https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjP6I-pq4bNAhUhDZoKHX4pBDMQjRwIBw&url=http%3A%2F%2Ftbmag.co%2Fissue-two%2Fpalladium-boots-budapest-exploration%2F&psig=AFQjCNHk2zV1oDa48TfIfAU0uVVgQKib4g&ust=1464853188398263

Restauracja Sáo 哨

Niezwykłe miejsce, dla zwyczajnych osób.

RESTAURACJA SÁO 哨

Ta niezwykła knajpka, znajdująca się w śródmieściu po stronie Pesztu, oczarowała mnie swoją kuchnią, wystrojem i niecodziennie spotykaną rodzinną/przyjacielską atmosferą. Tak to chyba najwspanialsza rzecz jaka może cię spotkać w restauracji, zainteresowanie trojga właścicieli i obsługi.

Restauracja Sáo哨, to wietnamsko-chińska restauracja z otwartą kuchnią, w której można zobaczyć jak przygotowywane są zamawiane dania, spełnia oczekiwania i wyobrażenia o restauracji niemalże idealnej. Czym jest dla ciebie restauracja idealna? Miejscem luksusowym, pełnym egzotycznych potraw, przyrządzanych z najdroższych produktów oraz siedliskiem obrzydliwie bogatych gości? Dla mnie przede wszystkim ważna jest jakość przygotowywanych potraw oraz klimat. Samą atmosferę można wytworzyć na kilka sposobów.

Wchodzisz do takiego miejsca i wiesz, że do niego należysz. Tak po prostu. Czujesz się świetnie i swobodnie, chcesz tutaj zostać jak najdłużej. Gdy kończysz swoją kilku godziną przygodę, po chwilach spędzonych nad bajecznie smakującym jedzeniem, krótkich rozmowach z obsługą czy jednym z właścicieli, wychodząc jesteś żegnany jak jeden z członków rodziny. Choć tak naprawdę widzieliście się pierwszy raz w życiu i być może ostatni raz. Spędzając czas w Sáo哨 właśnie tak się czułem.

Ta restauracja wręcz emanuje przyjacielską i rodzinną atmosferą, jest miejscem, w którym czujesz się niezwykle swobodnie. Przede wszystkim masz wrażenie, że wszystko kręci się w okół ciebie, a kto nie lubi być w centrum wydarzeń? Dzieje się tak przez to, że nawet niezwykle zajęci właściciele starają się porozmawiać z każdym z gości, pełniąc przy tym obowiązki kelnera. Biorą udział w przygotowaniu potrawy, czyniąc adresata bardziej wyjątkowym. Widzisz i obserwujesz jak wszystko odbywa się w niezwykłej harmonii i porządku. To jest magia tego miejsca.

Sama restauracja nie należy do najtańszych, ale naprawdę za jakość jedzenia i to jak się czujemy wewnątrz, warto zapłacić. Zjemy tam dania z woka, zupy pho, przeróżne makarony oraz inne azjatyckie przysmaki, takie jak mochi, wietnamska kawa czy tradycyjne piwa.  Lokalizacja tego miejsca, to Gozsdu udvar, Holló u. 10. Choć trzeba się chwilę zastanowić jak tam trafić. Dla ułatwienia dodam, że wchodząc na ulicę Holló od strony ulicy Király, trzeba mniej więcej w połowie odbić lekko w prawo do wąskiego przejścia łączącego trzy równoległe do siebie uliczki Kazinczy-Holló-Rumbach Sebestyén, w którym znajdziemy ogródki poszczególnych knajp. Również Sáo哨 taki posiada. Warto przespacerować się tą wąską uliczką. Godziny otwarcia 11:30 do 23:00 od poniedziałku do środy, a od czwartku do soboty do północy. W niedzielę rodzina prowadząca Sáo哨 zostawia czas dla siebie i przyjaciół.

Będąc w Budapeszcie warto odwiedzić to miejsce, gdy poczujesz się głodny, szczególnie, gdy lubisz postawić na jakość. Jeśli (w) portfel(u) ledwo dycha zapraszam na kebsa albo kawałek pizzy.

[AKTUALIZACJA 2016] – o tym jak wspaniale czułem się w tamtym miejscu, świadczy nie tylko ten wpis, ale także to, że moja siostra, którą wtedy tam zabrałem, do dziś wspomina tamto miejsce i obserwuje ich fanpage na facebooku. Mimo tego, że oddalona jest od Sáo o prawie 8000 km! Tak wielką się mają wspomnienia. Myślę, że jeżeli będziecie w okolicy Sáo, powinniście tam zaglądnąć.