Movember

Movember – Krystyna Czubówna dla mężczyzn

Pani Krystyna Czubówna zachęca mężczyzn do wzięcia sprawy w swoje ręce.

Dalszy ciąg propagowania akcji Movember, o której pisałem ostatnio tutaj. Przeczytacie tam w  szczegółach o całej akcji, o tym i czy się badać. Tym razem coś na deser. Film „dokumentalny” opisujący mężczyzn w obrazowy sposób. Ukazuje płeć brzydką w naturalnych warunkach, podczas codziennej rutyny.

Filmik ten, to część akcji propagującej ruch społeczny Movember, polskiego Wąsopada. Świetną oprawę wizualną ubogaca swoim głosem pani Krystyna Czubówna. Pani lektor gości od wielu lat w naszych domach na ekranach (w głośnikach) naszych telewizorów. W niedzielne popołudnia pomagała, czyniąc to do dziś, w zdobywaniu wiedzy ze świata roślin i zwierząt. Tym razem wspiera swoim wspaniałym głosem akcję Movember. Dodając temu krótkiemu przedstawieniu odpowiedniej dawki dostojności, na którą panowie oczywiście zasłużyli. Dziękujemy!

Wąsopad propaguje działania mające na celu uświadamianie mężczyzn w zakresie profilaktyki raka jąder i prostaty. Trwa on cały listopad. Miesiąc ten zmierza ku końcowi, lecz nie jest to czas zobowiązujący. Jest to symboliczny okres, w którym zapuszczając wąs przyłączamy się i wspieramy ten jakże zacny cel. Cel, do którego powinniśmy zmierzać wszyscy razem. Panie i Panowie.

Profilaktyka nie zaczyna się i nie kończy w listopadzie. Trwa cały rok. Lekcje i doświadczenia wyniesione z listopada powinny być zapamiętane i przekazywane od chłopa do chłopa. Od wnuczka do dziadka. Niezniszczalnych pokazują w kinach i w telewizji. W życiu nikt taki nie jest. Dbanie o swoje zdrowie, a w szczególności o swój najcenniejszy męski przybytek, nie jest okazem słabości. Jest okazem zdrowego rozsądku i brania odpowiedzialności; za siebie, swoich przyjaciół i rodzinę. Tym sposobem nie odbieramy sobie męskości, a pozwalamy sobie z godnością  zachować ją dla siebie (i swoich Pań).

Czytała Krystyna Czubówna

.

.

Multilanguage Movember

.

.

PS. Zachęcam wszystkich raz jeszcze do wzięcia sprawy w swoje ręce, dosłownie. Następnie w razie jakichkolwiek podejrzeń wybierzcie się na wizytę do lekarza specjalisty lub pierwszego kontaktu. Pomyślnych rezultatów!