#dladzieciakow

Akcja #dladzieciaków – podziel się radością

Akcja #dladzieciakow! Pomożecie? Pomożemy!

#dladzieciaków

Kiedy byłem mniejszy, młodszy itd. pisałem listy do Świętego Mikołaja. Zawsze rozbudowane, pełne pasji i radości. Zostawiałem go w oknie, a obok zaświeconą świeczkę, tak aby Mikołaj mógł z łatwością dostrzec pozostawioną kopertę z listem. Wiedziałem, że list zostanie przeczytany, a sam poczciwy grubasek z długą gęstą białą brodą, spełni moje życzenia. To był magiczny okres w życiu.

Wiele dzieciaków nie ma jednak „swoich” Świętych Mikołajów. Są to podopieczni placówek z domów dziecka w całej Polsce. Na szczęście są tacy ludzie jak Karol Zieliński, który w tamtym roku zorganizował akcję zbiórki pieniędzy na prezenty #dladzieciakow. To co się stało przerosło najśmielsze oczekiwania Karola i ludzi, którzy wsparli akcję. Udało się zebrać ponad 35 000 złotych! Zakładano na początku pomoc dla ponad 200 dzieci. Dzięki wsparciu setek ludzi udało się pomóc ponad 15 placówką z ponad 330 podopiecznymi! Niesamowite prawda?!

W tym roku postanowiono pójść krok dalej. Zdecydowano postawić sobie ambitny cel. Spełnić marzenia i rozwinąć drzemiące w dzieciakach talenty. W trakcie zeszłorocznej zbiórki rozmawiano z wychowawcami, opiekunami  i dyrektorami placówek. Jak się nie trudno domyśleć, największym problemem z jakim spotykają się wychowankowie domów dziecka, jest stawienie czoła rzeczywistości i dorosłemu życiu. Do braku wiedzy, w którym kierunku iść dochodzą braki w wykształceniu i nierozwinięte umiejętności, które w nich drzemią. Przede wszystkim brak im możliwości, które rozkrzewiłyby w nich wiarę w siebie i pozwoliły wzbudzić w nich pasję. Mają odpowiednich opiekunów, którym zależy. Brak im jednak narzędzi. Właśnie te narzędzia możemy im dostarczyć wspierając akcję #dladzieciakow!

Szlachetny pomysł

„Stąd też w tym roku cel (rodzaj prezentów) został lekko zmieniony. W drugiej edycji akcji zbieramy pieniądze na prezenty, które pomogą dzieciom rozwijać ich umiejętności, czy talenty. Zamiast robienia typowych “dowolnych” prezentów, kupujemy rzeczy, dzięki którym dzieciaki z domów dziecka będą mogły się rozwijać. Część zakupionych prezentów będzie wspólna dla grupy dzieci i/lub placówki i będą one miały służyć wszystkim dzieciom, które w tej placówce się znajdują lub znajdą; a w pozostałej części – podobnie jak w zeszłym roku – będą to prezenty imienne, dla konkretnych osób.”

Tak przedstawia się pomysł, jakże szlachetny, na prezenty dla palcówek, które biorą udział w tej edycji zbiórki. Wszystkie informacje na temat akcji  (zebranej i brakującej ilości pieniędzy, charakterze akcji, liście placówek i organizacji wspierających, plus wiele wiele innych) znajdziecie na stronie:

AKCJA DLA DZIECIAKÓW.PL

.

Podziel się z innymi

Sam mam ponad 500 znajomych na facebooku. Każdy z nich dokładając się choćby po złotówce, razem jest w stanie wypracować 500 zł. Widzę teraz jak każdy z nich umieszcza tą informację o akcji #dladzieciakow na swojej tablicy. Ich znajomi dokładają się po złotówce i mamy lekką ręką ponad 50 000 złotych. A może być tego zdecydowanie więcej! Umówmy się złotówka to nie jest dużo, a każda się liczy! Jeżeli macie 1 minutę wolnej chwili wesprzyjcie akcję #dladzieciakow! Mnie zajęło to właśnie 1 minutę. Wkład nieduży, a satysfakcja gwarantowana. Będzie ona tym większa, im więcej pieniędzy uda się nam razem zebrać. Dlatego proszę wszystkich o wsparcie właśnie dla nich, dla tych dzieciaków. Jak nie finansowe to choćby medialne. Like za lajkiem, share za szerem! Do dzieła moi mili!